Materiał sponsorowany przez MegaDron | 

Dron z mebli biurowych? To możliwe! Poznaj wyjątkowego krzesłodrona

Nie wszystkie drony muszą wyglądać jak standardowe modele, które można zobaczyć w reklamach czy na wystawach sklepowych. Poznaj jedyną w swoim rodzaju konstrukcję, stworzoną przez prawdziwych pasjonatów. Zainspiruj się i sprawdź coś innowacyjnego – krzesłodron może Cię pozytywnie zaskoczyć!

Dron z mebli biurowych? To możliwe! Poznaj wyjątkowego krzesłodrona
(materiały partnera)

Wyjątkowy sposób na latanie, czyli krzesłodron

W ostatnich latach rynek dronów znacząco się rozwinął – klienci mogą korzystać z wielu urządzeń o różnorodnej specyfikacji i zastosowaniu. Jeśli jednak masz już dość gonitwy za nowinkami i chcesz postawić na coś naprawdę unikatowego, idealną propozycją dla Ciebie może być… krzesłodron. Co to takiego? To wyjątkowy, autorski obiekt latający, zapewniający ogrom przyjemności nie tylko z użytkowania, lecz także z budowania. Możesz samodzielnie przygotować własny model – jego podstawą jest po prostu baza krzesła biurowego. Mimo nietypowej konstrukcji jest on bezpieczny i komfortowy w obsłudze, a dodatkowo pozwala na nagrywanie filmów w trakcie lotu.

Krzesłodron: dron z mebli biurowych

Zaintrygował Cię ten temat? Przekonaj się, czym jest krzesłodron. To specjalna konstrukcja latająca, która opiera się na pięcioramiennej podstawie fotela biurowego wraz z kółkami. Trudno uwierzyć? A jednak – pasjonatom ze sklepu Megadron udało się stworzyć drona z fragmentu mebli. Pomogło im w tym wieloletnie doświadczenie w branży, a także pomysłowość zapalonych hobbystów i majsterkowiczów. Projekt powstał z chęci stworzenia czegoś własnego i wyjątkowego, a konstrukcja łączy prostotę ze złożonymi rozwiązaniami. Krzeslodron może wznieść się w powietrze na około 5 minut, a do tego ma zasięg całego kilometra. Choć takie parametry nieco odbiegają od profesjonalnych dronów, są w pełni wystarczające do hobbystycznych nagrań – to w końcu sprzęt, który powstał głównie dla zabawy.

Dla kogo jest krzesłodron?

To urządzenie, które jest przeznaczone właściwie dla wszystkich osób, które szukają czegoś innego i innowacyjnego. Nie ukrywajmy – to konstrukcja, która nie wywoła rewolucji na rynku dronów – jest to urządzenie stworzone przez pasjonatów dla pasjonatów. Jego budowa wyróżnia się nie tylko ze względu na zastosowanie podstawy z fotela biurowego. Warto także zwrócić uwagę, że jest to pięcioramienny dron z pięcioma śmigłami – kod sterowania musi zatem być inny niż w przypadku standardowych hexacopterów i quadcopterów. To obszar, którym specjaliści z Megadrona również zajęli się samodzielnie: napisanie kodu było w zasadzie najważniejszym problemem do rozwiązania przy tworzeniu krzesłodrona.

Jak powstał krzesłodron?

Konstrukcja krzesłodrona obejmuje wiele istotnych elementów, które pozwalają mu wznieść się powietrze. Do pięcioramiennej podstawy dodano pięć silników Phantom 3 v2. Osoby, które interesują się dronami od pewnego czasu, prawdopodobnie od razu rozpoznają tę nazwę – silniki pochodzą z wydanego w 2015 roku drona DJI Phantom 3. Szybkość każdego z nich jest sterowana osobną płytką ESC T-Motor F35A 5S BlHeli32. Bateria to znany z dronów wyścigowych akumulator 4S Tattu R-line (2 000 mAh). W roli kontrolera lotu występuje z kolei Pixhawk, a jako odbiornik służy FrSky XM+.

To wszystko połączono ze sobą i odpowiednio przylutowano, dzięki czemu całość jest bardzo stabilna w trakcie lotu. Jednym z celów było wyeliminowanie wszelkich niepotrzebnych elementów – każda z części pełni konkretną funkcję. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na kontroler Pixhawk, w którym znajdują się pomniejsze elementy elektroniczne, np. układ IMU, odpowiedzialny za dostarczanie danych o orientacji maszyny. Ten komponent pozwala też na przekazywanie sygnałów do pozostałych elementów, dzięki czemu ma spore znaczenie dla szybkości i wysokości lotu.

Czy na krzesłodronie można usiąść?

Skoro krzesłodron stworzony jest z podstawy krzesła, to czy można na nim wznieść się w powietrze? Niestety nie – jeszcze nie udało się stworzyć na tyle mocnego urządzenia, by było w stanie unieść człowieka. Na razie krzesłodron od Megadrona to sprzęt, który może poruszać się po podłodze i latać samodzielnie (albo z małą kamerą). Na pewno bez problemu poradzi sobie z nagrywaniem krótkich filmów z wyjątkowej perspektywy, a także jako podstawa do wprowadzania różnych modyfikacji i innych zabaw dla majsterkowiczów.

Czy można stworzyć własnego drona?

Praktycznie każdy jest w stanie przygotować swojego drona w domowych warunkach –krzesłodron to idealny przykład. Nie bój się majsterkować i próbować! Być może również uda Ci się przygotować coś wyjątkowego z wykorzystaniem mebli i przedmiotów dostępnych pod ręką. Pomysły mogą być naprawdę różne – od części foteli aż po zabawki. Zawsze jednak potrzebne będzie zastosowanie odpowiednich śmigieł i silników: mogą one pochodzić ze starego drona lub być zakupione oddzielnie. Niezbędnymi komponentami będą także kontroler i odbiornik – bez nich sterowanie urządzeniem nie będzie możliwe. Kamera jest za to opcjonalna, jednak dla wielu osób drony służą głównie do wykonywania zdjęć i nagrań, przez co warto zadbać również o obecność tego elementu.

Materiał sponsorowany przez MegaDron
Autor: Artykuł Sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić