East News

Natalia Bogucka, 16 grudnia 2019 17:56

Greta Thunberg skłamała? Na jaw wychodzą nowe fakty

Tweetnij Komentuj

Zdjęcie, które zamieściła w mediach społecznościowych Greta Thunberg, wywołało burzę. Aktywistka pokazała, jak siedzi na podłodze zatłoczonego pociągu. Na jej wpis zareagowały niemieckie koleje, które twierdziły, że Greta Thunberg miała miejsce w pierwszej klasie. O tym, jak było naprawdę, opowiedziała dziennikarka szwedzkiego dziennika, która towarzyszyła 16-latce w podróży.

W sobotę Greta Thunberg zamieściła na Twitterze zdjęcie, na którym widać, jak podróżuje na podłodze pociągu . Przedstawiciele niemieckich kolei wytknęli 16-latce, że zapomniała wspomnieć, iż miała miejsce w pierwszej klasie.

Podróżowanie zatłoczonymi pociągami przez Niemcy. I wreszcie jestem w drodze do domu! – napisała na Twitterze Greta Thunberg.

Droga Greto, dziękujemy za wsparcie pracowników kolei w walce ze zmianami klimatu! Cieszymy się, że byłaś z nami w sobotę. Byłoby miło, gdybyś także dodała informację o tym, jak przyjaźnie i kompetentnie byłaś obsługiwana przez nasz zespół przy twoim miejscu w pierwszej klasie - skomentowała niemiecka kolej Deutsche Bahn.

Zobacz także: TVP o Grecie Thunberg. Jacek Sasin i Władysław Kosiniak-Kamysz komentują

Pokaż...

Użytkownicy mediów społecznościowych oskarżyli aktywistkę o manipulację i rozpowszechnianie kłamstw. Wtedy Greta Thunberg postanowiła opublikować kolejny wpis, w którym wyjaśniła, że część swojej podróży spędziła na podłodze, a później miała miejsce siedzące.

Nasz pociąg z Bazylei został wyłączony z ruchu. Usiedliśmy na podłodze w dwóch różnych pociągach. Po Getyndze dostałam miejsce. To oczywiście nie jest problem i nigdy nie powiedziałam, że jest. Przepełnione pociągi to świetny znak, ponieważ oznacza, że popyt na podróżowanie pociągami jest wysoki! - stwierdziła Greta Thunberg.

Słowa 16-latki potwierdza szwedzki dziennik "Dagens Nyheter". Na dowód zamieścił filmik , na którym widać, jak 16-letnia aktywistka siedzi na podłodze pociągu.

Jechałam pociągiem z Bazylei, który został wyłączony z ruchu w Offenburgu. Stamtąd najpierw pojechaliśmy pociągiem do Frankfurtu, a następnie kolejnym do Hamburga. W pierwszym pociągu zarówno Greta Thunberg, jak i ja usiadłyśmy na podłodze. Kilka innych osób siedziało w tym samym korytarzu. W drugim pociągu było też dużo ludzi i wiele osób stało na korytarzach lub siedziało na podłodze - relacjonuje reporterka dziennika Alexandra Urisman Otto.

Co robisz, słysząc płacz dziecka w publicznym środku transportu?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl .

Źródło: o2.pl

Tagi: Greta Thunberg

Komentuj artykuł

Wybrane dla Ciebie

Zamknij artykuł i przejdź na WP.pl
Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę prywatności .