Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Karnowski
|

Tego auta miało nie być. Sprzedali je za rekordową sumę

2
Podziel się

Ferrari postanowiło wyprodukować dodatkowy egzemplarz swojego legendarnego LaFerrari. Miało ich być tylko 499, jednak to pięćsetna sztuka pobiła wszelkie rekordy sprzedaży.

Tego auta miało nie być. Sprzedali je za rekordową sumę
(Wikimedia Commons CC0)
bETAxXpN

Anonimowy kupiec zapłaci za ten wyjątkowy samochód 5,5 mln funtów, czyli prawie 30 mln złotych. To 5 razy więcej niż standardowa cena nowego LaFerrari i jakieś dwa razy drożej niż wyceniane są obecnie używane egzemplarze tego auta. Wszystko dlatego, że firma rok po zakończeniu jego produkcji zdecydowała, iż zbuduje jeszcze jedno auto, by wesprzeć ofiary ostatnich trzęsień ziemi we Włoszech.

To nie pierwsza taka akcja włoskiej firmy. W 2004 roku po fali tsunami w Japoni zbudowano specjalny model Enzo, który również zlicytowano (za prawie milion funtów), by cały dochód przekazać na cele charytatywne.

Rekordowe La Ferrari i Enzo prawie nie różnią się od swoich seryjnych bliźniąt. Jedyne, co je wyróżnia, to naklejki mówiące o tym że zbudowano je nie jako pojazdy do zwyczajnej dystrybucji, a właśnie, by pomóc potrzebujacym - informuje autocar.co.uk.

bETAxXpP

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bETAxXqq
KOMENTARZE
(2)
MKoro
5 lata temu
Idealne auto na polskie drogi, które wyglądają jak sponiewierane przez trzęsienie ziemi, tsunami i trąbę powietrzną na dokładkę.
Książe
5 lata temu
Przyjemny artykuł, piszcie więcej takich, a nie farmazony bazujące na sensacyjnym tytule.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić