REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Radosław Opas06.11.19 (09:47)

Zdjęcie NASA z 3 listopada ujawniło ogrom katastrofy na Ziemi

Skalę katastrofy pokazuje nowe zdjęcie zrobione z kosmosu, z satelity Terra, jakie właśnie opublikowała NASA. Trapiące północną Kalifornię od niemal 2 tygodni pożary zdążyły już wyrządzić ogromne szkody, niszcząc doszczętnie m.in. 374 budynki, w tym domy i sklepy.
NASA

Zdjęcie NASA ukazuje bliznę, jaką ogień pozostawił na Ziemi. Na wykonanej 3 listopada o godz. 11:01 czasu pacyficznego fotografii satelitarnej widać długą i szeroką, szarą smugę. Obrazuje ona obszar, na którym doszło do całkowitego wypalenia lasów w Kalifornii. Pozostała tam jedynie ziemia.

NASA
REKLAMA

Strażacy wciąż walczą z żywiołem. Kropki umieszczone na grafice satelitarnej oznaczają punkty, gdzie nadal tli się ogień. Dzięki radiometrze umieszczonym na pokładzie satelity Terra, którym zrobiono zdjęcie, można naliczyć co najmniej kilkadziesiąt takich obszarów.

Tysiące akrów zniszczonych przez trwający pożar w hrabstwie Sonoma w północnej Kalifornii są widoczne na nowym zdjęciu zrobionym przy użyciu zaawansowanego radiometru emisyjno-odbiciowego – czytamy na stronie NASA.

Zobacz także: 4000 nowych ognisk. Przerażające dane z Amazonii

Pożary w północnej Kalifornii trwają już od prawie 2 tygodni. Pierwszy ogień zapłonął 23 października. Łącznie spaliło się ponad 66 tys. akrów ziemi, niszcząc przy tym setki budynków mieszkalnych na swojej drodze.

Najlepszą rzeczą, jaką mogą zrobić obywatele, to wykazać się mądrością w obecnej sytuacji. Nadszedł czas, aby przygotować się na pożary i mieć plan, aby być przygotowanym, jeśli dotrą do twojej okolicy – informuje Narodowe Centrum Pożarnictwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij