Karolina Woźniak| 

Wybory prezydenckie 2020. Specjalne maseczki w lokalach wyborczych i nowa data

8

Wiceminister Janusz Cieszyński przyznał, że rozporządzenia dotyczące organizacji pracy w lokalach wyda minister Łukasz Szumowski. W programie Newsroom WP polityk dodał, że Senat pracował nad nową ustawą "wyjątkowo długo".

Janusz Cieszyński wypowiedział się na temat bezpieczeństwa podczas wyborów prezydenckich 2020.
Janusz Cieszyński wypowiedział się na temat bezpieczeństwa podczas wyborów prezydenckich 2020. (YouTube)

Czy wybory prezydenckie 2020 będą wyborami korespondencyjnymi? Na tym zależy Januszowi Cieszyńskiemu, który uważa, że ta forma jest "bezpieczna".

To, co zostało uzgodnione, będzie przekazane do krótkich konsultacji, tak by były to bezpieczne wybory, a bezpieczne to takie, które - mam nadzieję - w jak największym stopniu będą wyborami korespondencyjnymi - stwierdził wiceminister.

Nowa data wyborów. Członkowie komisji będą zobowiązani do noszenia maseczek?

Janusz Cieszyński został również zapytany o to, jak będą wyglądać wybory podczas epidemii. Na wstępie polityk zaznaczył, że ma nadzieje, że "już w pierwszej turze wygra Andrzej Duda". Wiceminister przyznał także, że prace nad rozporządzeniem dotyczącym organizacji pracy w lokalach wyborczych są w fazie końcowej.

Prace, które trwają nad "bezpiecznymi wyborami" obejmują uzgadnianie, w co powinni być wyposażeni członkowie komisji. "Zaproponujemy, żeby byli wyposażeni w maski z filtrem FFP1. Chcemy, żeby był też dostępny płyn do dezynfekcji, żeby były dostępne rękawiczki" - stwierdził Janusz Cieszyński.

Jakie bezpieczeństwo zostanie zapewnione wyborcom? Polityk stwierdził, że zasady, które będą obowiązywać w lokalach wyborczych będą takie, jakie są obecnie w "innych miejscach zamkniętych". Chodzi o posiadanie maseczki, rękawiczek.

Zobacz także: Wybory 2020 r. Jolanta Kwaśniewska: Trzymam kciuki za Rafała Trzaskowskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić