o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Pfizer ma lek na COVID-19. Podano datę sprzedaży

343
Podziel się

Pfizer ogłosił, że zakończenie pierwszej fazy testów nad lekiem na COVID-19 nastąpi w maju. Twórcy leku ogłosili, że pigułka wykazała "silną aktywność przeciwwirusową przeciwko SARS-CoV-2". Kiedy zostanie dopuszczona do sprzedaży? Pfizer podaje wstępny termin.

Pfizer ma lek na COVID-19. Podano datę sprzedaży
Pfizer testuje lek na COVID-19. Kiedy będzie w sprzedaży? (Getty Images)
bEJLdbWt

Lek na COVID-19 Pfizera może być dostępny pod koniec roku. Firma podała wstępny termin dopuszczenia do sprzedaży pigułki przeciw COVID-19. Oczywiście warunkiem jest przejście wszystkich testów bezpieczeństwa i skuteczności leku.

Badania są przeprowadzane w Stanach Zjednoczonych i Belgii. Około 60 osób jest obecnie zaangażowanych w pierwszą fazę testów Pfizera nad lekiem o roboczej nazwie PF-07321332. Ten etap ma się zakończyć 25 maja.

bEJLdbWv
Zaprojektowaliśmy PF-07321332 jako pigułkę doustną, którą można by przepisać przy pierwszych oznakach infekcji, bez konieczności hospitalizacji lub intensywnej opieki medycznej - powiedział Mikael Dolsten, dyrektor naukowy i prezes ds. badań i rozwoju firmy Pfizer, cytowany przez "Telegraph".

Lek Pfizera na COVID-19 już w tym roku?

Jeśli pigułka okaże się bezpieczna, zostaną przeprowadzone kolejne próby z udziałem większej liczby osób, aby sprawdzić, czy lek jest tak skuteczny, jak to sugerują testy laboratoryjne.

bEJLdbWB
Byłby to ogromny krok naprzód, gdyby leki przeciwwirusowe zadziałały. Wtedy dostawcy usług mogliby normalnie funkcjonować i obostrzenia przestałyby być konieczne - podkreśla profesor Kevin Blyth z Uniwersytetu w Glasgow.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJLdbWW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(343)
mirek
6 miesięcy temu
No ciekawe. Pewnie ten lek to jakaś pochodna amantadyny tylko z niewiele zmienionym składem i pod otoczką "nowego leku" będzie 20 razy droższa.
analityk
6 miesięcy temu
Ile BILL ma udziałów w tym koncernie?
Alpha
6 miesięcy temu
W pispolsce ten lek będzie niedostętępny.Tabletki będą miały czip z SpaceX.
bEJLdbWX
gnago
6 miesięcy temu
No ja tam sądzę ze ten lek gotowy był już co najmniej rok wcześniej. Nowy i z odpowiednio dużym zyskiem. Bo na tych generycznych to juz się nie zarobi
KLEMENS
6 miesięcy temu
Czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości jaki jest powód trwania pandemii? To zwyczajny biznes a dla rządów na całym świecie doskonały instrument odebrania praw obywatelskich (prawo do demonstracji czy likwidacja gotówki) oraz wchodzenie z butami w prywatność jak wszechogarniająca inwigilacja czy pytania o bardzo intymne sprawy w spisie powszechnym. To się dzieje na całym świecie. Wolność wszędzie jest zagrożona. Doskonale to pokazuje indeks wolności prasy w świecie gdzie oprócz Danii wszystkim z top 10 ten współczynnik spadł w czasie ostatniego roku.
Adam
6 miesięcy temu
A co z Esprengolanem??? Doktor Walicki z Przemysla udowodnil natychmiastowy efekt starego, znanego preparatu na kilkudziesieciu pacjetach ciezko przechodzacych infekcje koronawirusem. Czy znowu lobby w akcji????
qwerty
6 miesięcy temu
Rutinoscorbin w innym kolorze, dadzą na tą grypę co się zwie covid
Qura
6 miesięcy temu
To po kogo uja się szczepimy.
zjz
6 miesięcy temu
corona dowiodla ze nie atom a wirus rozniesie swiat, wystrzegajmy sie nawiedzionych i dyktatorow
yaycoco
6 miesięcy temu
A nasi profesorowie i profesorki medycyny tylko piszą prace naukowe i domagają się karania, osób, tych które nie chcą lub nie mogą się zaszczepić. Tyle potrafią tylko te tuzy nauk medycznych. Ego i pycha rozdyma ich do niebotycznych rozmiarów - przykładem marszałkismus i pozostają po nich tylko prace grafomańsko- naukowe i nic poza tym.
zjz
6 miesięcy temu
to takze niemiecki BIONTECH.......amerykanie to moderna
biznesowo
6 miesięcy temu
Jest to połączenie amantadyny z iwermektyną. To działa! Będzie kosztowało 50 USD za tabletkę przykosztach "opracowania" i produkcji 0,05 USD/szt.
zadowolona
6 miesięcy temu
To tak, jak amantadyna?
bEJLdbWP
Kurza twarz,
6 miesięcy temu
Sami specjaliści na tym forum...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić