Aldona Brauła
|

Kolejny dramat w Wenecji. Zaledwie dwa miesiące po gigantycznej powodzi

461 reakcji
134
106
221
Podziel się

Podczas odpływu kanały w Wenecji niemalże wyschły. Stało się to zaledwie dwa miesiące po poważnych powodziach, przez które większość włoskiego miasta pozostała pod wodą, a dziesiątki budynków zostało zniszczonych.

Kolejny dramat w Wenecji. Zaledwie dwa miesiące po gigantycznej powodzi
(Twitter)

Poziom wody w Wenecji drastycznie spada. Pomimo iż zjawisko odpływu nie jest niczym niezwykłym, to jego skala stała się niepokojąca.

Kanały przypominają rowy błotne, a poruszanie się po mieście stało się problemem. Wiele łodzi utknęło, lub musiało być wyciągniętych na brzeg. Prawie dwa miesiące po powodziach Wenecja przeżywa kolejny kryzys.

Poziom wody w Wenecji może się wahać nawet do pół metra, jednak tym razem woda prawie całkiem zniknęła. Niektóre z kanałów są całkiem wyłączone z ruchu.

W listopadzie Wenecja doświadczyła największej powodzi od ponad 50 lat. Według niektórych było to bezpośrednim skutkiem ostatnich zmian klimatu. Pod wodą znalazło się wtedy prawie trzecie miasta.

Burmistrz Wenecji oszacował szkody na ponad miliard euro. Zalane zostały takie zabytki jak Plac Świętego Marka czy też Muzeum Narodowe. Dziesiątki sklepów zostało zamkniętych, a około 40 proc. turystów odwołało swoje rezerwacje w hotelach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

221
134
106
KOMENTARZE
(221)
ewa
1 tyg. temu
pada i powodz - zle. susza - zle. jak im dogodzic....
MJ-12
1 tyg. temu
Kanały wyczyścić z błota jest okazja.
mm263
1 tyg. temu
Krzyczeli,że turystów jest za dużo.Bóg ich wysłuchał i turyści nie przyjadą.Podobnie będzie z Barceloną.Tam też jest krzyk,że turystów za dużo.Po co jechać tam,gdzie mnie nie chcą?
Jacek
1 tyg. temu
Powódź - następstwo globalnego ocieplenia - posucha - następstwo globalnego ocieplenia. Ludzie Ziemia jako planeta ma okresy ocieplenia i ochłodzenia. Ludzkość niszczy dla zysku i z głupoty własną planetę - tu jest problem.!!!
Qsy
1 tyg. temu
Ile to już miliardów euro z kasy UE "przytulili" Włosi (wiadomo kto) na budowę specjalnej tamy chroniącej Wenecję przed wysoką wodą ? Miała być gotowa w 2006 roku ! Czy nie ma choćby JEDNEGO odważnego europosła, który zadałby takie pytanie w Brukseli ? Myślę, że NIKT się nie odważy. Każdy ma rodzinę, więc szmal będzie dalej płynął (wiadomo do czyjej kieszeni) przez kolejne lata, a Wenecja raz pod wodą raz bez wody powoli się zawali i zniknie.
Najnowsze komentarze (221)
Hydrolog
6 dni temu
Musieli sie ostro modlić o obniżenie poziomu wody i poskutkowalo, ale niestety; nie powiedzieli Bozi, o ile.
zenek
6 dni temu
Mają okazję teraz posprzątać , usunąć muł , poprawić fundamenty. Niech wezmą się do roboty i wykorzystają to , co daje im natura.
andrzej
6 dni temu
przynajmniej mogą spokojnie posprzątać dno kanałów
omar
6 dni temu
Bo im sie nie chce odmulic kanalow.
gondolier.
6 dni temu
okazja na umycie kanałów i remont fundamentów, czego narzekają???
dsdsf
6 dni temu
ja ich mam w pompie.. zle im bylo kiedy turysci przyjezdzali... no to bach, babka w piach...
Dobromir
6 dni temu
Zamiast biadolić, to można wykorzystać sytuację do konserwacji kanałów i budynków poniżej zwykłego poziomu wody. Zresztą skoro to wynika ze zmian klimatycznych, to znaczy że powodzie i susze będą coraz częstsze, a więc może warto pomyśleć o przystosowaniu dna kanałów do ruchu rowerowego, a może i łodziom dokręcić kółka?
detektyw
6 dni temu
te opony to oczywiście turystów
detektyw
6 dni temu
tia, a turyści niszczący miasto wrzucają opony i inne badziewie do kanałów
AKA
6 dni temu
W Wenecji wody ubywa, a w innej wiadomości (równie sensacyjnej) informacja o podniesieniu poziomu wód o 3 metry. Tam zatonęły dwie wyspy po to by uratować Wenecję. Ludzie odrobinę rozsądku !!!
Gość
1 tyg. temu
Londyn sobie poradził z pływami, ale to rzeka nie zatoka.
123
1 tyg. temu
jest okazja zalac betonem i zrobić porządne ulice
BAM
1 tyg. temu
Rosjanie rozwiązali podobny problem dotyczący ochrony przeciwpowodziowej Petersburga. Kompleks Zapobiegania Powodziom budowany dość długo, działa skutecznie od 2011 roku. Włosi idą swoją chyba błędną drogą.
kubuś
1 tyg. temu
Mają okazję sprzątnąć i nie będzie tam tak waliło.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić